ORGANIZACJA

Przedszkole jest otwarte w godz. 7-18. Posiada przestronne sale i własny plac zabaw. Sale wyposażone są w Centra Badawcze oraz multimedialne tablice interaktywne z projektorami. W zależności od projektu badawczego w trakcie roku szkolnego w przedszkolu pojawiają się różne instrumenty badawcze jak. np. lupa czy mikroskop. Nie pojawiają się podręczniki kupione w internecie. Dziecko otrzymuje autorski Kufer Badacza zawierający pomoce dydaktyczne do realizacji projektów badawczych. Projekty badawcze są dostosowane do naszych dzieci. Kufry są dostosowane do naszych projektów.

Projekty badawcze są realizowane w godz. 9-12. Popołudniami odbywają się kluby i zajęcia dodatkowe które są, w miarę możliwości, tematycznie związane z danym projektem i potrzebami rozwojowymi dzieci. W ramach każdego projektu odbywa się min. wycieczka badawcza, wizyta eksperta, publiczna prezentacja.

Grupy liczą ok. 18 dzieci. W każdej grupie jest nauczyciel prowadzący i nauczyciel angielskiego, a w starszych grupach na stałe jest native speaker.

Przedszkole ma swojego dietetyka, który układa menu, specjalnie dobrane dla potrzeb i prawidłowego rozwoju dzieci. Promowana jest zdrowa żywność. Dzień przedszkolny obejmuje 4 posiłki.

Rodzice regularnie otrzymują newsletter z wiadomościami przedszkolnymi i grupowymi. Posiadają bezpośredni kontakt mailowy i telefoniczny z nauczycielem, dostęp do Strefy Rodzica

 

Rekrutacja 2023/24:
 
Rozpoczynamy rekrutację na rok szkolny 2023/24 do grup przedszkolnych dla dzieci z roczników 2018-2021 do naszego przedszkola  na Wilanowie.  
 
Pierwszeństwo mają rodzeństwa naszych dzieci (zarówno z przedszkola Mini Harvard i Szkoły Podstawowej im. A. Einsteina) oraz rodzeństwa naszych absolwentów.  Pozostałe dzieci zapisywane będą do wyczerpania miejsc. Dzieci z zerówki z przedszkola MiniHarvard Wilanow mają większość zajęć w przedszkolu, ale korzystają również z infrastruktury szkolnej: hali sportowej, boisk i pracowni tematycznych (workshop, art lab).
 
22 kwietnia 2023 od godziny 10.00 odbędzie się dzień otwarty.  Zapraszamy Rodziców z dziećmi dla których zorganizowane będą warsztaty i zwiedzanie przedszkola.  Chęć uczestnictwa prosimy zgłosić do 21.04. 2023 na adres mailowy info.wilanow@miniharvard.pl.  W informacji prosimy podać imię i nazwisko dziecka, datę urodzenia, imię i nazwisko rodziców, nr kontaktowy.  Spotkania rekrutacyjne z Dyrektorem placówki prosimy umawiać w dowolnym terminie w przedszkolu lub pod adresem mailowym wilanow@miniharvard.pl.  W sprawie zapisów do klasy 1 do naszej szkoły na Wilanowie bardzo prosimy o kontakt bezpośrednio ze szkołą.
 
Serdecznie zapraszamy Andżelika Szczepaniak