ORGANIZACJA

Przedszkole jest otwarte w godz. 7-18. Posiada przestronne sale i własny plac zabaw. Sale wyposażone są w Centra Badawcze oraz multimedialne tablice interaktywne z projektorami. W zależności od projektu badawczego w trakcie roku szkolnego w przedszkolu pojawiają się różne instrumenty badawcze jak. np. lupa czy mikroskop. Nie pojawiają się podręczniki kupione w internecie. Dziecko otrzymuje autorski Kufer Badacza zawierający pomoce dydaktyczne do realizacji projektów badawczych. Projekty badawcze są dostosowane do naszych dzieci. Kufry są dostosowane do naszych projektów.

Projekty badawcze są realizowane w godz. 9-12. Popołudniami odbywają się kluby i zajęcia dodatkowe które są, w miarę możliwości, tematycznie związane z danym projektem i potrzebami rozwojowymi dzieci. W ramach każdego projektu odbywa się min. wycieczka badawcza, wizyta eksperta, publiczna prezentacja.

Grupy liczą ok. 18 dzieci. W każdej grupie jest nauczyciel prowadzący i nauczyciel angielskiego, a w starszych grupach na stałe jest native speaker.

Przedszkole ma swojego dietetyka, który układa menu, specjalnie dobrane dla potrzeb i prawidłowego rozwoju dzieci. Promowana jest zdrowa żywność. Dzień przedszkolny obejmuje 4 posiłki.

Rodzice regularnie otrzymują newsletter z wiadomościami przedszkolnymi i grupowymi. Posiadają bezpośredni kontakt mailowy i telefoniczny z nauczycielem, dostęp do Strefy Rodzica

 

Przedszkole Wilanów:
 
Rozpoczynamy rekrutację na rok szkolny 2022/2023 .
Pierwszeństwo mają rodzeństwa dzieci lub absolwenci z przedszkola MiniHarvard lub szkoły podstawowej im A. Einsteina. Pozostałe osoby zapisywane są według kolejności zgłoszeń, aż do wyczerpania miejsc.

2.5-5 latki: Dzień otwarty: 5 marca o godzinie 10.00 w przedszkolu MiniHarvard dla rodziców z dziećmi (dla dzieci będą zorganizowane warsztaty i zwiedzanie przedszkola). Obecność należy potwierdzić do 2 marca 2022  na maila info.wilanow@miniharvard.pl (w informacji proszę podać imię i nazwisko dziecka, datę urodzenia, imię i nazwisko rodziców, nr kontaktowy).

Zerówka: w roku szkolnym 2022/23 klasa 0 będzie miała rozszerzony jęz. angielski. Większość zajęć odbywa się w przedszkolu MiniHarvard. Uczniowie zerówki w trakcie roku szkolnego będą korzystać z infrastruktury szkolnej: hali sportowej, boisk i pracowni tematycznych (workshop, art lab, music lab). Rekrutacja rozpoczęła się. Spotkania rekrutacyjne prosimy umawiać w szkole biuro@wilanow.edu.pl.